У Гданську будуть підписані угоди у сфері енергетики на понад €1 мільярд - Шмигаль

📌 Diğer 📰 Ukraine 🕐 1 saat önce
У Гданську будуть підписані угоди у сфері енергетики на понад €1 мільярд - Шмигаль

У межах Конференції з відновлення URC2026 у Гданську державні та приватні компанії енергетичного сектору України підпишуть угоди на залучення понад 1 млрд євро фінансування.

Про це в ефірі телемарафону повідомив перший віцепрем'єр-міністр України - міністр енергетики Денис Шмигаль, передає кореспондент Укрінформу.

Він зазначив, що уже була підписана угода на 210 млн фунтів стерлінгів на постачання пального для українських АЕС від британської компанії Urenco.

"Також сьогодні підписуємо угоду на 300 млн доларів для Нафтогазу від американського Ексімбанку, на 90 млн євро для Укренерго від Європейського банку реконструкції та розвитку. І ще 28 угод на суму понад 1 млрд євро сьогодні підписують наші державні і приватні компанії", - сказав Шмигаль.

За його словами, це буде вагомим результатом для підтримки української енергетики перед початком зими.

Міністр додав, що також була підписана угода із нідерландськими партнерами про спрямування 178 млн євро на підготовку до зими. Зокрема. до пакету допомоги буде входити закупівля газових турбін, трансформаторів.

Крім того, у рамках конференції Україна та Світовий банк презентують концепт оновленої Енергетичної стратегії. Шмигаль підкреслив, що необхідно створювати підгрунтя для розбудови енергосистеми, яка має стати бустером для відновлення економіки.

Окремо міністр зазначив, що "енергетичний Рамштайн", засідання якого відбулося напередодні, стає системним і розширюється. Зокрема, до формату приєдналися неєвропейські країни - Південна Корея, Японія, США.

Як повідомлялося, у Гданську до обговорення потреб української енергетики на засіданні Координаційної групи з питань енергетики України G7+ долучилося 20 країн, представники ЄС та 6 міжнародних організацій.у Гданську до обговорення потреб української енергетики на засіданні Координаційної групи з питань енергетики України G7+ долучилося 20 країн, представники ЄС та 6 міжнародних організацій. За результатами партнери оголосили про виділення щонайменше 375 млн євро на відновлення енергетичної інфраструктури та нові внески до Фонду підтримки енергетики.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

📌 Kaynak

Bu haber XML kaynağından derlenmiştir. Tamamı için orijinal habere gidin.

Orijinal haberi oku →
📱
News AI World — Mobil uygulama
Bu haberleri 45 dilde, anlık çeviriyle cebinde. Erken erişim için Gmail adresini bırak.
← Tüm haberlere dön